Lisiecki Półmaraton i Lisiecka Piątka 2018 – fotorelacja


Tegoroczny Lisieckie Smakowanie już za nami! Już trzeci raz biegacze z małopolski, a nawet dalszych zakątków kraju, wzięli udział jedynym swoim rodzaju półmaratonie połączonym z degustacją regionalnych przysmaków. Tym razem swoich sił można było spróbować także na krótszym dystansie 5 kilometrów, który zgromadził niemało, bo aż 200 osób! Trasa półmaratonu prowadziła przez urokliwe podkrakowskie gminy Liszki i Czernichów.

Pakiety startowe biegacze mogli odbierać w Sklepie Biegacza w Galerii Kazimierz już dwa dni przed niedzielnym startem. W środku czekały na nich piękne kubki z regionalnym wzorem, a także koszulki. Była to także dobra okazja, by zamienić parę słów z organizatorami biegu i zadać im wszystkie nurtujące pytania.

W dniu biegu pierwsi uczestnicy zaczęli pojawiać się na terenie Centrum Edukacyjnego Radosna Nowina 2000, gdzie odbywał się bieg, już o 7.30. Pogoda dopisywała od samego rana, z pewnością doskonale wpływając na nastroje. 😉 Przed ośrodkiem i na hali do startu przygotowywało się około 600 biegaczy gotowych dać z siebie wszystko!

Zarówno Lisiecki Półmaraton, jak i Lisiecka Piątka wystartowały punktualnie o 9.45 w promieniach słońca. Na spragnionych po drodze czekało 5 punktów z wodą i 2 kurtyny wodne – pod koniec biegu temperatura wynosiła już ponad 20 stopni, więc możliwość schłodzenia się była dla półmaratończyków bezcenna.

Przekrój wiekowy był naprawdę szeroki – od maluchów w wózkach, przez licealistów, kończąc na seniorach. 🙂 Warto również wspomnieć, że uczestnicy mogli biec także w dwóch kategoriach – mieszkańców gminy Liszki i gminy Czernichów

Pierwsi zawodnicy Lisieckiej Piątki zaczęli pojawiać się na mecie już po niespełna 17 minutach!

Godzinę później na metę wbiegł pierwszy półmaratończyk, Seweryn Duda, który uzyskał rewelacyjny czas 1 h 14 min 55 s i pięknie zafiniszował wraz z córeczką na rękach. 😉

Z czasem zaczęło pojawiać się więcej i więcej biegaczy – zmęczonych, ale i bardzo szczęśliwych; wielu z nich udało się pobić swoje kolejne, osobiste rekordy.

Medale na mecie wręczały dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka, których piękny pokaz tradycyjnych tańców można było obejrzeć po biegu.

Po biegu nadszedł czas na nieodzowny element wydarzenia – Lisieckie Smakowanie! Na uczestników czekało bogate menu, pełne regionalnych pyszności. Po okazaniu numerka startowego można było zasmakować Lisieckiej Kukiełki, czyli świeżej bułeczki z plastrem słynnej Kiełbasy Lisieckiej. Następnie przyszła pora na obiad – wielki talerz pierogów jagodowych od Jędrusia, a na koniec biegacze uzupełniali kalorie regionalnym deserem – kołaczem lisieckim 😉

Z pełnymi brzuchami z uśmiechem na twarzy biegacze udali się na dekorację zwycięzców. Nagrody wręczono w wielu kategoriach, m.in. wiekowych czy gminnych.

Popołudniu wszyscy zmęczeni i zadowoleni rozjechali się do domów. Nie pozostaje nic więcej, prócz oczekiwania na przyszłoroczną edycję Lisieckiego Półmaratonu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.