Etapowa Triada 2023

Etapowa Triada - wyjątkowy bieg górski!!

Znacie to uczucie kiedy po ukończonych zawodach mówicie sobie że już nigdy więcej? Na biegu etapowym w tym momencie dopiero rozpoczyna się prawdziwa zabawa!

Przypomnijcie sobie jak po biegu ultra siedzicie z nogami ciężkimi jak żelazo, wymęczonymi po skończonej dopiero przed chwilą walce. Wyobraźcie sobie, że to dopiero początek rywalizacji i już za chwilę musicie stanąć do kolejnego biegu! Takie właśnie są biegi etapowe. Taka właśnie jest TRIADA!

Bieganie etapowe to coś więcej niż zwykłe bieganie. To przygoda i wyzwanie nieporównywalne do biegu jednoetapowego. Od samego początku projektu pod nazwą TRIADA staramy się rozwijać idee biegu etapowego. Krościenko nad Dunajcem to miejsce położone na styku trzech pasm górskimi. Znajdują się one tak blisko siebie, a każde z nich jest wyjątkowe, każde ma do zaoferowania inny rodzaj wysiłku biegowego.

Pod względem logistycznym sprawa wygląda bardzo prosto. W sobotę rano biegamy w Gorcach, w sobotę wieczorem w Pieninach, a w niedziele rano ostatni etap po szlakach Beskidu Sądeckiego. Każda meta znajduje się w Krościenku nad Dunajcem. Zaraz po biegu można odpocząć i szykować się do kolejnego etapu. Kolejnym specyficznym dla biegu etapowego elementem jest przygotowanie przedstartowe. Przed wyjazdem musicie przemyśleć każdy scenariusz! Na pewno przyda się dodatkowy strój, buty czy właśnie plastry, opatrunki na obtarcia. Bez tych elementów ukończenie całej TRIADY może być trudne, a nawet niemożliwe. Formuła biegu etapowego to również niesamowita integracja z innymi uczestnikami, z którymi wspólnie przebywamy i rywalizujemy przez cały weekend.

 

Pod względem sportowym jest to specyficzny wysiłek. Po każdym etapie w nogach kumuluje się zmęczenie. Ostatni etap biegany „na zakwasach” to duże wyzwanie. Ważna jest dobra strategia i odpowiednie gospodarowanie siłami. Formuła biegu etapowego sprawia też, że szybkość pokonywania trasy jest większa niż w przypadku pokonywanywania dystansu „za jednym zamachem”. Finisherami TRIADY są tylko osoby, które ukończą wszystkie trzy dystanse!

 

Widzimy się już 23-24 września w Krościenku nad Dunajcem!

Lista Finisherów Cyklu 2015/2016

Lista Finisherów Cyklu 2015/2016

Oto osoby, które były z nami przez cały sezon 2015/16! Dziękujemy!   FINISHER  – lista kobiet Antosiewicz  Agnieszka Brudkiewicz-Paździora  Aneta Furgał-Żurek  Joanna […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.