Trasa 21 KM

Opis trasy 21 KM

Od razu uprzedzamy – będzie mocno zakręcona – stąd podział na dwie mapki – tak żeby było czytelniej 😉

Spotykamy się na przeciwko Opactwa w Tyńcu (po drugiej stronie Wisły w Piekarach (nawigacja -> Szkoła Podstawowa Piekary 100). Ruszamy na trasę razem z dystansem 10 km wzdłuż Wisły szeroka gruntową drogą. Będziecie mieć około półtorej kilometra na zajęcie dobrej pozycji w peletonie, następnie wbiegniecie na wały i płaską, prostą ścieżką dobiegniecie aż do 5 km. Tam czeka Was kilometr szerokiej asfaltowej drogi i powrót na chwile na wały. Kolejne 2 kilometry to przeprawa przez tereny zalewowe, które w zależności od pogody która będzie panować przed biegiem mogą być albo błotniste, albo zmrożone, albo zaśnieżone, albo suche 😉 Po około 8,5 kilometra wracacie na ścieżkę gruntową. W pewnym momencie dystans 10 km zawróci i pobiegnie już do mety, a wy dalej prosto.

Kolejne kilometry trasy nie zostały zaznaczone na mapie, tak aby nie przeładować jej informacjami, ale podążacie tą samą drogą drugi raz. Na mapie możecie zobaczyć zaznaczony 10 i 15 km kolorem niebieskim. Po odłączeniu się dystansu 10km na trasie zrobi się na pewno przestronniej, więc będzie to okazja do agresywniejszego wyprzedzania 😉

 

Dystans półmaratonu w związku z pokonywaniem tej trasy dwa razy będzie miał aż dwa specjalne punkty do pokonania – to jest na około 4,5 km i 13km. Jest to wąskie przejście w ogromniej wapiennej skale, które można ominąć skacząc po ułożonej ścieżce z kamieni, ślizgnąć się (ostrożnie!) po zamarzniętej wodzie, lub po prostu biegnąc kałużą do kostek – ostatniego nie polecamy ze uwzględni na porę roku, ale jakby ktoś miał ochotę to można 😉 Wielkość kałuży/ślizgawki zależy oczywiście od pogody poprzedzającej bieg 😉

My możemy Wam tylko obiecać, że uwiecznimy Wasze zmagania na zdjęciach 😃

Gdy po raz kolejny pojawicie się w okolicy startu będzie to około 18 km. Ostatnia cześć trasy przedstawiona została na drugiej mapce wraz z kilometrami. Tutaj macie już pełny komfort do samej mety – wracacie na gruntową drogę i płaskie wały, gdzie będziecie mogli zawalczyć na ostatnich kilometrach.

Półmaraton po takiej wymagającej trasie na pewno zapadnie Wam na długo w pamięć i mamy nadzieję, że będziecie się świetnie bawić!